Loading…
Back To Schedule
Friday, September 17 • 6:15pm - 7:15pm
Wybory. O ojcostwie i ryzyku - MARCIN TOMASZEWSKI, jeden z najlepszych wspinaczy wielkościanowych, autor "Taty" w rozmowie z ELIZĄ KUBARSKĄ

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Wybory. O ojcostwie i ryzyku MARCIN TOMASZEWSKI, jeden z najlepszych wspinaczy wielkościanowych, autor książki «Tato» w rozmowie z Elizą Kubarską.

Czy możliwe jest bycie dobrym alpinistą i dobrym ojcem w tym samym czasie?
Czy jest granica ryzyka, której ojciec nie może/nie powinien przekraczać w górach?

Ale czy można być na wyprawie nie dając z siebie 100% i czy można być szczęśliwym ojcem rezygnując ze swoich pasji?
Marcin Tomaszewski, ojciec trójki dzieci, od 30 lat wspina się w górach i wytycza nowe drogi na dużych górskich ścianach.
W swojej najnowszej książce pt. «Tato» opisuje swoją decyzję rezygnacji z udziału w akcji górskiej w trakcie wyprawy w Himalaje.
Na pierwszej stronie książki Marcin zastanawia się: «Kima właściwie jestem? Przed laty odparłbym, że alpinistą. Dziś- tatą, który się wspina."
Marcin, w rozmowie z Elizą Kubarską, wspinaczką i reżyserką filmów «K2. Dotknąć Nieba» i «Ściana Cieni», będzie rozmawiać o decyzjach podejmowanych w górach, odpowiedzialności i cenie pasji.
fot. Archiwum M. Tomaszewski


Goście
avatar for Eliza Kubarska

Eliza Kubarska

Jurorka tegorocznego Konkursu Filmowego. Reżyserka, alpinistka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Wajdy w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Reżyserka filmów dokumentalnych: "Co się wydarzyło na wyspie Pam?" (realizowany na Grenlandii, 2010, nagroda... Read More →
avatar for Marcin Tomaszewski

Marcin Tomaszewski

Yeti, czyli Marcin Tomaszewski (ur. 1975) - jeden z najlepszych alpinistów młodszego pokolenia, wielokrotnie nagradzany za wybitne osiągnięcia we wspinaczce wertykalnej, instruktor wspinania, autor tekstów o tematyce górskiej i bajkopisarz, fotograf, twórca kolekcji biżuterii... Read More →Friday September 17, 2021 6:15pm - 7:15pm CEST
3. Kawiarnia Zdrojowa