Loading…
Back To Schedule
Thursday, September 16 • 7:15pm - 8:15pm
Wspinaj się i leć 1200 km przez Alpy! - MICHAŁ GIERLACH, jedyny Polak w morderczym wyścigu przez góry

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Przyjedzie do nas z Włoch: "Wspinaj się i leć 1200 km przez Alpy!" - MICHAŁ GIERLACH, najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu światowym pilotów FAI, wielokrotny Mistrz Polski i jedyny Polak w morderczym wyścigu przez Alpy (Red Bull X-Alps) w CZWARTEK, 16 WRZEŚNIA podczas Festiwalu opowie o swojej pasji -paralotniarstwie i szalonych zawodach w Alpach - które, jak mówi, są największą przygodą jego życia. 

Ale to nie koniec...

Chcecie zobaczyć jak wygląda paralotnia, jak się ją rozkłada, jaki sprzęt jest potrzebny, jak zawodnik przygotowuje się do startu, czyli jak to się robi z paralotnią? 
W PIĄTEK, 17 WRZEŚNIA zapraszamy na PIERWSZE KROKI Z PARALOTNIĄ - POKAZ WARSZTATOWY W PLENERZE Michała Gierlacha. 10. edycja Red Bull X-Alps ruszyła 20 czerwca 2021 roku. Na starcie w Salzburgu pojawiło się 33 sportowców z 17 krajów. Wśród nich ponownie jeden Polak – Michał Gierlach. To właśnie on otrzymał kolejną szansę, aby rywalizując w formule hike&fly (wspinaj się i leć), przebyć mierzącą ponad 1000 km trasę przez Alpy - dotrzeć do Monako pieszo lub na paralotni. Michał, który w 2017 roku zadebiutował w rozgrywanych co dwa lata zawodach, ponownie musiał wystawić swoje ciało i umysł na nieprawdopodobny test wytrzymałości, nierzadko pokonując ponad 100 km dziennie w najwyższych górach Europy, wykazując się umiejętnościami i błyskotliwą taktyką, a także mierząc się z bólem, kontuzjami, zmęczeniem i presją możliwej eliminacji. 
W tegorocznej klasyfikacji zajął 9. miejsce. 
MICHAŁ GIERLACH
ur. 5 marca 1986 w Dobczycach, mieszka w Rivai, Veneto, Włochy.
Nazywam się Michał Gierlach, a dla znajomych po prostu Spike. Wychowany w Beskidzie Wyspowym przez rodziców-przewodników nie mogłem skończyć inaczej – góry stały się moim życiem. W 2003 roku w ślad za moim tatą rozpocząłem przygodę z paralotniarstwem, które stało się moim całym życiem.
W 2006 roku wystartowałem w swoich pierwszych zawodach paralotniowych. Od 2009 roku jestem członkiem Paralotniowej Kadry Narodowej. Jako jedyny zdobyłem czterokrotnie tytuł Mistrza Polski.
W 2015 roku zagnieździł się w mojej głowie pomysł udziału w jednym z najtrudniejszych wyścigów przygodowych na świecie – Red Bull X-Alps. Zostałem do niego zakwalifikowany po raz pierwszy w 2017 roku i do tej pory jest to największa przygoda mojego życia.
Uwielbiam sporty wytrzymałościowe. Bardzo dużo czasu spędzam w górach podczas wypadów hike&fly, na nartach skiturowych lub po prostu biegając. Niedawno wskoczyłem na rower szosowy i w razie niepogody w ten sposób „łykam” kilometry. Pasja do gór  spowodowała, że przeprowadziłem się w Dolomity, gdzie chcę „rozkręcić” bazę paralotniową i nie tylko.
Moje osiągnięcia:
- najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu światowym pilotów FAI 
- czterokrotny Mistrz Polski, 
- 2. miejsce British Open Kolumbia
- 16. miejsce Red Bull X-Alps 2017 (H&F)
- 4. miejsce Dolomiti Superfly 2020 (H&F)
- 7. miejsce trasa Pro na Eigertour 2020 (H&F)
- 8. miejsce na Paralotniowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii 2013
- 8. miejsce w Pucharze Świata we Francji 2016
- 7. miejsce w Pucharze Świata w Macedonii 2014
- 7. miejsce Salewa Iron Fly 2018 (H&F)
- 1. Aerothlon Kolumbia (bieganie/latanie/MTB)
- 9. zawody Red Bull X_Alps 2021Goście
avatar for Michał Gierlach

Michał Gierlach

Michał Gierlach, wychowany w Beskidzie Wyspowym przez rodziców-przewodników nie mógł skończyć inaczej – góry stały się jego życiem. W 2003 roku w ślad za ojcem rozpoczął przygodę z paralotniarstwem, które stało się jego całym życiem.W 2006 roku wystartował w... Read More →


Thursday September 16, 2021 7:15pm - 8:15pm CEST
1. Amfiteatr Dolnośląski