Loading…
Back To Schedule
Friday, September 17 • 7:30pm - 8:15pm
ODWOŁANE - LEGENDA TATR: Walery Eljasz-Radzikowski (1841-1905) - jedna z najwybitniejszych postaci Zakopanego swoich czasów

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Z powodów od nas niezależnych spotkanie jest ODWOŁANE.
Za zmiany przepraszamy!

Opowieść Radosława Kutego w oparciu o zgłoszoną do Konkursu na Książkę Górską Roku 2021 książkę jego autorstwa "Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego". 
Autor po raz pierwszy podjął próbę całościowego opracowania dokonań Walerego Eljasza-Radzikowskiego (1841-1905) - jednej z najwybitniejszych postaci Zakopanego swoich czasów - w zakresie jego twórczości ikonograficznej. Dobór i układ ilustracji pozwala prześledzić proces twórczy artysty od szkicu, impresji akwarelowej zawartej w sztambuchach, do w pełni rozwiniętego malarstwa olejnego, akwaforty czy drzeworytu. Szczególnie bogaty dział fotografii i dział drzeworytów czasopiśmienniczych w realistyczny sposób dokumentuje wizerunek Tatr i turystyki ówczesnej epoki. Książka zawiera bardzo dużo cennego, niekiedy unikatowego materiału.
I taka też będzie prezentacja, na którą Państwa serdecznie zapraszamy.

Warto dodać, że książka już otrzymała nagrody:
1. Nagroda Główna na 5. Międzynarodowym Konkursie "Najlepsze wydawnictwa o górach" zorganizowanym w czasie 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie przez COTG PTTK przy współpracy z Targami i Wydawnictwem "Karpaty".

Friday September 17, 2021 7:30pm - 8:15pm CEST
4. Klub Kuracjusza

Attendees (4)