Loading…
Back To Schedule
Friday, September 17 • 4:45pm - 5:45pm
Akademia GOPR: wypadek w górach. Co robić, a czego nie? Zachowanie na miejscu wypadku świadków zdarzenia przed i po przybyciu ratowników

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Zajęcia prowadzone będą na podstawie doświadczeń ratowników górskich Grupy Sudeckiej GOPR.

Jesteś świadkiem wypadku bądź zachorowania w górach? Na podstawie własnych doświadczeń opowiemy o pracy ratownika górskiego, o tym, w jaki sposób skutecznie pomóc w miejscu zdarzenia przed przyjazdem ratowników górskich oraz podczas współpracy z nami.
Podczas warsztatów przybliżymy schematy postępowań w przypadku zdarzeń, które są prawdopodobne w trakcie różnych form aktywności górskiej tj. co zrobić jak np: "użarła gadzina" (ukąszenia, pogryzienie-anafilaksja), hipo oraz hipertermii (rodzaje, postępowanie), resuscytacja krążeniowo-oddechowa.
Jesteśmy praktykami, sukces w naszej pracy zależy od wypracowania i opanowania do perfekcji schematów postępowań. Dlatego podczas  warsztatów  RKO (resuscytację krążeniowo oddechową) trenujemy na fantomach.

Goście
avatar for Dominik Adamczyk

Dominik Adamczyk

Zawodowy ratownik górski Grupy Sudeckiej GOPR, w organizacji od 2006, zawodowy ratownik medyczny pogotowia ratunkowego w Wałbrzychu.
avatar for Łukasz Żukowski

Łukasz Żukowski

Starszy Ratownik GOPR. Zawodowy Ratownik Górski Grupy Sudeckiej GOPR od 2007 roku . Lubi wgórach wszystko co płynie... Specjalista ratownictwa na rzekach górskich i ratownictwa powodziowego. Członek Rescue 3 Europe. Studiuje Ratownictwo Medyczne.


Friday September 17, 2021 4:45pm - 5:45pm CEST
4. Klub Kuracjusza