Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 18 • 5:30pm - 6:20pm
W życiu jak w górach - Małgorzata Jurewicz i Józef Soszyński

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Ich wakacje ALL INCLUSIVE? Wielkie ściany El Capitana. LAST MINUTE? Tatry, Alpy, Dolomity i Norwegia. MAŁGORZATA JUREWICZ I JÓZEF SOSZYŃSKI - od 9 lat para w życiu i w górach. Taternicy, alpiniści. Przeszli razem, latem i zimą, dziesiątki dróg skalnych, alpejskich i bigwallowych. Spędzili wspólnie przeszło 50 biwaków wspinaczkowych w wielkich ścianach. Spędzą też z nami SOBOTĘ, 18 września. Zapraszamy na prelekcję "W życiu, jak w górach"!

Gosia i Józek (oboje KW Trójmiasto) najbardziej cenią sobie pokonanie czterech dróg na północnej ścianie Grandes Jorasses (w tym Manitua (6a, M6, A3, 1100m) i Filar Walkera (zimą, M7, A0, 1200m)), pokonanie północnej ściany Eigeru Drogą Hackmaira (M5, A0, 1800m), letnie i zimowe przejścia trudnych i rzadko powtarzanych dróg w Norwegii, takich jak Droga Norweska na Trollveggen (VII, A0, 1200m), Zachodni Filar Harstadnebby (drugie zimowe przejście M6, A0, 1400m), pierwsze zimowe przejście Costa Brava (M7, A2, 900m) i pierwsze powtórzenie El Pinche Borrego (5.10d, A3+, 900m) – oba na południowej ścianie Mongejury. Szczególnym sentymentem darzą El Capitana i inne, wielodniowe wspinaczki bigwallowe, które traktują jako swoiste wakacje rodzinne. Od lat pracują w zarządzie Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto, ale nie są zawodowo związani z górami. Swój styl wspinaczki nazywają przekornie „familijnym”.

Goście
avatar for Małgorzata Jurewicz i Józek Soszyński

Małgorzata Jurewicz i Józek Soszyński

Małgorzata Jurewicz (41), Józef Soszyński (48) Od 9 lat są zarówno parą w życiu prywatnym jak i zespołem wspinaczkowym. Przeszli razem dziesiątki dróg skalnych, alpejskich i bigwallowych w Tatrach, Dolomitach, Alpach, dolinie Yosemity, górach Norwegii i Lofotów. Spędzili... Read More →Saturday September 18, 2021 5:30pm - 6:20pm CEST
3. Kawiarnia Zdrojowa