Loading…
Back To Schedule
Friday, September 17 • 10:15am - 10:45am
Danuta Piotrowska podpisuje nominowaną do nagrody książkę "NOSZAK 1973"

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Noszak 1973
Autorzy: Tadeusz Piotrowski, Danuta Piotrowska
Wydawnictwo: Fundacja “Ulica Przestrzenna”
“Noszak 1973” to historia pionierskiego, zimowego wejścia na szczyt znajdujący się w Hindukuszu Afgańskim, wejścia rozpoczynającego erę himalaizmu zimowego, w której Polacy zapisali się złotych głoskami jako Lodowi Wojownicy. W 1972 roku, gdy w marzeniach Benona Czechowskiego zrodziła się myśl o zimowej wyprawie na Noszak, zapewne nikt nie przypuszczał, że polscy alpiniści rozpoczną nowy rozdział w historii himalaizmu. W 1973 roku wyruszyła z Polski wyprawa, która udawała się w nieznane. Celem był Noszak, szczyt siedmiotysięczny. I choć wcześniej góry Hindukuszu intensywnie penetrowali inni alpiniści, to nikt nie był tam zimą. Polacy zainicjowali i zostali pionierami himalaizmu zimowego.
I wydanie książki zatytułowane “Gdy krzepnie rtęć” zostało poprawione i uzupełnione niepublikowanym zdjęciami (różnych autorów, uczestników wyprawy), których – ze względu na przydziały papieru obowiązujące w PRL – nie można było umieścić w książce wydanej w 1982 roku.


Goście
avatar for Danuta Piotrowska

Danuta Piotrowska

Piotrowska, Danuta, Janina (6.04.1947 Szczecin – ), polska turystka górska, fotograficzka, którejdziałalność artystyczna i publicystyczna związana jest m.in. z górami; abs. Politechniki Szczecińskiej,ukończyła także m.in. Podyplomowe Studium Fotografii Naukowej i Technicznej... Read More →Friday September 17, 2021 10:15am - 10:45am CEST
6. Księgarnia Festiwalowa

Attendees (4)