Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 18 • 7:00pm - 8:00pm
Dzieci mają głos! 100 pytań o Tatry do Pawła Skawińskiego - interaktywne spotkanie z wieloletnim dyrektorem TPN, współautorem książki "Tatry. Przewodnik dla małych i dużych"

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Macie pytania o Tatry? Proszę bardzo, to Wasz czas. Spotkanie z Pawłem Skawińskim moderował będzie Robb Maciąg, nasz dyrektor od Festiwalu dla Dzieci.

Paweł Skawiński jest wieloletnim dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodnikiem tatrzańskim, ratownikiem górskim, a także instruktorem narciarskim. Z wykształcenia jest leśnikiem, dr nauk leśnych, a taternikiem z zamiłowania.

"Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" polecany jest dla wszystkich osób, które kochają górski klimat!

Interesujesz się górskimi wyprawami? Uwielbiasz podróże w polskie Tatry? Chcesz dowiedzieć się rozmaitych ciekawostek z górskiego świata? Koniecznie zajrzyj do znakomicie zrealizowanej publikacji "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" autorstwa Barbary Gawryluk i Pawła Skawińskiego z dodatkiem pięknych ilustracji Adama Pękalskiego!

Publikacja "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" to niesamowita przygoda po najpiękniejszych polskich górach! Jak już raz wybierzesz się na wycieczkę w Tatry, zawsze będziesz chętnie tam wracać! Przewodnik zaprasza na wyprawę do górskich jaskiń i góralskich chat, do osobliwych ostępów leśnych i przepięknych dolin, a także na wysokie tatrzańskie szczyty oraz nad urokliwe stawy i potoki. Opowiada o stałych bywalcach gór: wilkach, niedźwiedziach, rysiach, kozłach i świstakach, a ponadto, w jaki sposób zachowywać się na górskim szlaku. Oprócz tego Czytelnik pozna góralskie specjały.

O współautorach książki:

Barbara Gawryluk jest autorką książek dla dzieci, tłumaczką i dziennikarką radiową, a także m.in. Laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Zuzanka z pistacjowego domu" (2009). Od lat prowadzi autorską audycję radiową "Alfabet".

Adam Pękalski to ilustrator, grafik oraz absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rozmaite ilustracje do książek, prasy oraz reklamy.

Goście
avatar for Robb Maciąg

Robb Maciąg

        Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania podróżnik, autor książek. Na rowerze objechał 19 krajów, pokonał 22 tys. km. Podróżuje i pisze od 1997 roku. Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”.
 
Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania... Read More →
avatar for Paweł Skawiński

Paweł Skawiński

Doktor nauk leśnych, przyrodnik, znawca i pasjonat Tatr. Przewodnik tatrzański, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, taternik i narciarz wysokogórski. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego w latach 2001–2014.Saturday September 18, 2021 7:00pm - 8:00pm CEST
2. Kinoteatr

Attendees (6)