Loading…
Back To Schedule
Friday, September 17 • 8:30pm - 9:00pm
Beata Sabała-Zielińska podpisuje nominowaną książkę "Pięć stawów. Dom bez adresu"

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Pięć stawów. Dom bez adresu
Beata Sabala-Zielińska
Kochasz polskie góry? A może bywałeś na tatrzańskich szlakach? Być może jak na razie tylko czytasz o górach? Jeśli ta tematyka z jakiegoś powodu jest Ci bliska, sięgnij po książkę autorstwa Beaty Sabały-Zielińskiej pt. Pięć Stawów. Dom bez adresu.
Tytułowy dom w Dolinie Pięciu Stawów Polskich
Autorka książki przybliża historię niezwykłego domu – najwyżej położonego schroniska w polskich Tatrach, legendarnej już „Piątki”. Zna je każdy, kto kiedykolwiek znalazł się na szlaku do Pięciu Stawów Polskich. Schronisko od ponad wieku prowadzi słynny ród Krzeptowskich. Jak wygląda ich codzienność? Z jakimi problemami muszą się mierzyć? Tego wszystkiego dowiesz się z książki Pięć Stawów. Dom bez adresu.
Pozycja ta jest zapisem opowieści snutej przez Marychnę i Martę, a także Marię Krzeptowską, do której udało się dotrzeć Beacie Sabale-Zielińskiej. Warto zauważyć, że autorka jest rodowitą góralką, co ma znaczenie dla wiarygodności tego, co opisała w książce.
Opowieść o miłości do gór
Historia schroniska w wysokich Tatrach przeniesie Cię na szlaki, które być może już kiedyś przemierzałeś. Jeśli nie, to po lekturze tej pozycji pewnie zapragniesz to zrobić. To historia o domu, który ma własnego ducha, i o ludziach, którym nie brakuje pasji do gór. Podzielasz ją?
Friday September 17, 2021 8:30pm - 9:00pm CEST
6. Księgarnia Festiwalowa

Attendees (4)