Loading…
avatar for Kasia  Biernacka

Kasia Biernacka

Grotołazka, specjalizująca się w dokumentowaniu piękna podziemnego świata. Regularnie jeździ po całym świecie jako fotograf – na wyprawy naukowe, eksploracyjne i sportowe.
Od 18 lat Kasia uczestniczy w międzynarodowym projekcie badającym drugi co do głębokości system jaskiń półkuli zachodniej. Rekreacyjnie uprawia bieganie, wspina się, jeździ na nartach, morsuje.
Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Neofilologii, w Instytucie Romanistyki. Następnie rozpoczęła studia podyplomowe na Wydziale Geografii tej samej uczelni, w Instytucie Krajów Rozwijających się. Po rocznym pobycie na stypendium naukowym w Meksyku Kasia obroniła pracę dyplomową w języku hiszpańskim.
Przez kilkanaście lat pracowała w prasie i wydawnictwach książkowych jako fotoedytor, najpierw w Gazecie Wyborczej i Dużym Formacie, a następnie w magazynie National Geographic Traveler.
Od 9 lat Kasia współtworzy Festiwal Górski w Lądku Zdroju, gdzie odpowiada za program filmowy, konkurs filmowy, polskie i światowe premiery oraz gości związanych z prezentowanymi filmami.
Na co dzień zajmuje się także tłumaczeniem filmów o tematyce górskiej, podróżuje po Polsce z prezentacjami fotograficznymi.