Loading…
avatar for Katarzyna Mazurkiewicz

Katarzyna Mazurkiewicz

Katarzyna Mazurkiewicz
Przewodniczka wypraw poznawczych i trekkingowych, lubi opowiadać o świecie i ludziach podczas wyjazdów i pokazów slajdów.
Wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi Agencję Podróżniczą Terra Incognita - zorganizowali ponad 250 autorskich wypraw trekkingowych w Himalaje i inne góry świata dla niewielkich grup oraz ponad 150 wypraw poznawczych. Pilotuje wyprawy najczęściej do Indii i w Himalaje, prezentuje pokazy slajdów oraz organizuje festiwal TERRA. Zbierając materiały do pokazów slajdów - prezentacji multimedialnych i przygotowując nowe trasy trekkingowe odbyła wiele wyjazdów w różne rejony Himalajów. Podróżowała też po Syberii, rosyjskim Dalekim Wschodzie, Mongolii, Azji Środkowej, Iranie, Tybecie, Turcji, Gruzji a także Wenezueli, Tanzanii i Namibii. Lubi powroty do miejsc i ludzi - od ponad 30 lat szczególnie chętnie wraca w indyjskie Himalaje, które zafascynowały ją swoją różnorodnością krajobrazową i kulturową. Najbardziej ulubione miejsca to Kaszmir i Zanskar oraz Jakucja i Tien Szan.
Jest współautorką przewodnika trekkingowego "Himalaje indyjskie" oraz albumu "Himalaje - szlakiem karawan i pielgrzymów".
Więcej informacji: www.terra.waw.pl , www.festiwalterra.pl