Loading…
avatar for Krzysztof Koziołek

Krzysztof Koziołek


Prawie 15 lat pracy twórczej. Dokładnie 20 wydanych powieści. Ponad 500 spotkań autorskich. Znany też jako Bookman, czyli posiadacz najbardziej kryminalnego płaszcza na świecie uszytego z okładek książek.
Rocznik 1978, zielonogórzanin z urodzenia, obecnie mieszka w Nowej Soli. Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz. Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu „Na południe”.
Zadebiutował w 2007 roku powieścią sensacyjną „Droga bez powrotu”, a teraz ukazała się jego 20. książka: thriller górski „Biały pył. Piekło na K2” z akcją osadzoną podczas polskiej zimowej narodowej wyprawy na górę-mordercę.
W 2018 roku za kryminał retro „Wzgórze Piastów” oraz cały dorobek beletrystyczny otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka”. W 2019 roku za kryminał retro „Nad Śnieżnymi Kotłami” otrzymał nagrodę „Książka Górska Roku” w kategorii „Górska Fikcja literacka i poezja” na Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju.
Od kilku lat prowadzi akcję „Literatura na najwyższym poziomie”: pakuje swoje premierowe książki do plecaka, by przemierzać z nimi szlaki, wspinać się na szczyty, przy okazji fotografując je w górskich plenerach.