Loading…
avatar for Paweł Michalski

Paweł Michalski

Paweł Michalski, rocznik 1973. Alpinista i himalaista, naukowiec, nauczyciel akademicki i mówca motywacyjny, ma tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Autor książki (2021 r.): Projekt ekspedycyjny – ujęcie logistyczne. Członek Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego.
Dzieciństwo spędził w Afryce Zachodniej i już wtedy zasmakował pierwszych podróży i wspinaczek m.in. w Afryce, Ameryce Południowej i Północnej.
Od najmłodszych lat uprawiał sport – lekkoatletykę (dziesięciobój), tenis, pływanie i windsurfing.
Pasją do gór, został zarażony przez Ojca, Jerzego Michalskiego, wybitnego taternika i alpinistę. W późniejszych latach kontynuowali wspólny projekt zdobycia Korony Ziemi przez tandem ojciec – syn. Do osiągnięcia celu, niestety, zabrakło Mt. Everestu.
Paweł, zorganizował i brał udział w dziewiętnastu ekspedycjach w Himalaje i Karakorum (m. in. w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy) oraz kilkudziesięciu w górach na wszystkich kontynentach. Zdobywca sześciu ośmiotysięczników (bez używania dodatkowego tlenu i bez korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych): Manaslu (8163 m), Broad Peak (8051 m), Nanga Parbat (wierzchołek północny 8070 m), Gasherbrum II (8035 m), Gasherbrum I (8068 m), Cho Oyu (8201 m).
W tym roku wspinał się na Lhotse (8516 m.). Wyprawa była jedną z najdziwniejszych jakie dotąd przeżył – będzie okazja, aby szersze grono słuchaczy, podczas festiwalowego wystąpienia, poznało szczegóły tamtych wydarzeń.
www.pawelmichalski.com, www.facebook.com/PawelMichalskiClimber

My Goście Sessions

Thursday, September 16
 

4:45pm CEST

 
Friday, September 17
 

11:15am CEST

11:30am CEST

4:15pm CEST

 
Saturday, September 18
 

4:45pm CEST

7:30pm CEST